Wybieramy mieszkanie u krakowskiego dewelopera

Co jest ważne w wyborze nowego mieszkania? Oczywiście cena, metraż, układ lokum, czy piętro, na którym mieszkanie się znajduje. Jednak ważny jest też kontrahent, z którym zawieramy umowę. Jeśli kupujemy mieszkanie u dewelopera w Krakowie warto sprawdzić informacje o tej firmie, a także skutecznie z nim negocjować.

Jak wiele firm, tak i dewelopera w Krakowie znajdziemy przez Internet. Możemy wybrać się do biura wybranej przez nas firmy, albo zdecydować się na wizytę na targach mieszkaniowych, gdzie znajdziemy zróżnicowaną ofertę i od razu możemy zapoznać się z działalnością interesujących nas przedsiębiorców. Jednak nic nie zastąpi nam “rozpoznania w terenie”, czyli jeśli już skierowaliśmy swoją uwagę na którego dewelopera działającego w Krakowie, najlepiej wybrać się na plac budowy, lub obejrzeć zakończone inwestycje. Lokalizacja mieszkania jest bowiem niezwykle ważna – możemy przyjrzeć się lokalnej infrastrukturze handlowej, usługowej czy drogowej, sprawdzić czy mieszkanie znajduje się w pobliżu szkoły lub przedszkola, albo jak szybko dojedziemy do centrum tramwajem. Planujmy też przyszłość – to, że w momencie zakupy jesteśmy singlami, nie oznacza, że za 5 lat nadal nimi będziemy, a zakup mieszkania to inwestycja wieloletnia.

Gdy już wiemy, że oferta krakowskiego dewelopera nam odpowiada, czas na poznanie dokładnej ceny mieszkania. Deweloperzy, zwłaszcza na tak dużym, krakowskim rynku starają się o atrakcyjne ceny swoich lokali. Można więc liczyć na spore upusty, zwłaszcza tam, gdzie konkurują ze sobą 2 czy 3 firmy. Czasami jednak to nie niższa cena jest bonusem, ale na przykład miejsce parkingowe w cenie mieszkania, duży ogródek na parterze, komórka lokatorska, lepsze drzwi antywłamaniowe… Są też firmy, które zwalniają lokatorów z opłat czynszu przez kilka miesięcy. Jednak jeśli sami nie spytamy o takie upusty, to nie wynegocjujemy najbardziej korzystnej oferty. Pamiętajmy jednak, że pracownik firmy budowlanej to też człowiek, dlatego negocjujemy z szacunkiem, spokojem i opanowaniem. Odgrażanie się nigdy nie przynosi dobrych efektów.