Nowe miejsca w Krakowie, gdzie warto zamieszkać?

Jeszcze kilka temu nikt nie myślał, że Nowa Huta czy Prokocim okażą się atrakcyjnymi lokalizacjami do wynajęcia bądź zakupu mieszkania. Obecnie się to zmienia.Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na pewnego rodzaju zatłoczenie lokalizacji, które dotychczas znajdowały się na pierwszych pozycjach list najbardziej obleganych miejsc w mieście. Mieszkania w krakowie w okolicach Rynku Głównego czy ogólnie Starego Miasta to niegdyś miejsca najpoważniejszych inwestycji, zwłaszcza dla osób z szeroko pojętego sektora finansowego.

Nie są to jednak dzielnice, które mogą rozrastać się w nieskończoność. Weźmy także pod uwagę fakt, że ceny tamtejszych reklam są spore, nawet bardzo. Wszystko to sprawia, że uwaga osób zainteresowanych kupnem bądź wynajmem mieszkań w Krakowie przeniosła się w inne rejony. Gdzie dokładnie. Wspomnieć można wymienioną już Nową Hutę, Prokocim, Podgórze oraz Krowodrzę.

Dzielnice te przodują we wszystkich najnowszych rankingach. Ceny mieszkań na tych obszarach nadal są mniejsze, a ich dostępność ciągle rośnie. Wystarczy przejechać się po tamtych okolicach, by utwierdzić się w przekonaniu na temat tego, jak dużo się tam buduje. Niegdyś problemem tego typu miejsc była ich zła sława. Głównie wskazywało się na przestępczość oraz brak odpowiedniej infrastruktury miejskiej. Obecnie wszystko to się zmienia.

Dzielnice oddalone od Centrum kilkadziesiąt minut drogi posiadają własne sklepy, centra handlowe i parki – często nie ma więc potrzeby, by udać się na Stare Miasto. Jeżeli jednak mamy taką ochotę, wystarczy wsiąść w tramwaj bądź autobus i skorzystać z bezpośredniego połączenia.

Wszystko to sprawia, że mieszkania w krakowie, które jeszcze jakiś czas temu nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, dziś są coraz częściej wybierane przez mieszkańców miasta i nie tylko. Jeżeli więc jesteście zainteresowani lokum w tego typu lokalizacjach, warto sprawdzić obecny stan ogłoszeń.