Biuro w domu – jakie wybrać meble?

Wiele osób, chcąc zaoszczędzić na wynajmie biura albo po prostu na dojazdach i czasie, decyduje się na prowadzenie biura we własnym domu. Niektórzy mogą swoją pracę wykonywać w każdym miejscu, a spotkania z klientami ograniczają do wyjść do kawiarni, albo w ogóle posługują się tylko mailami i telefonami. Jednak każde miejsce do pracy musi być wygodne i estetyczne.

Idealnym rozwiązaniem na stworzenie biura w domu jest osobny gabinet. Może to być niewielki pokój, ale z oknem, biurkiem i szafą lub regałem, na którym pomieścimy dokumenty związane z działalnością naszej firmy. Całość mebli biurowych powinna współgrać z resztą naszego mieszkania. Biuro powinno być jasne i estetyczne, nawet jeśli nie przyjmujemy w nim klientów – po prostu będzie nam się lepiej pracowało, a gdy panuje porządek łatwiej coś znaleźć i skupić swoją uwagę tylko na pracy.

Biurko, jak w każdym innym biurze, powinno być trwałe, stabilne i dopasowane do naszych wymiarów, innego bowiem biurka potrzebuje osoba o wzroście 150 cm a innego ta, która ma 190 cm wzrostu i więcej. Zanim więc kupimy taki mebel usiądźmy przy nim i zastanówmy się, czy na pewno nam odpowiada. Możemy też zdecydować się na meble regulowane. Ważne jest też, by na blacie mieściły się wszystkie niezbędne sprzęty i przybory, tak by czuć się swobodnie i mieć wszystko pod ręką. Samo biurko musi stać w pobliżu okna, tak by jak najwięcej czerpać z naturalnego światła i jak najrzadziej włączać lampkę. To nie tylko zaoszczędzi nam rachunków za elektryczność, ale także dobrze będzie działać na nasze oczy.

Osobnym tematem jest fotel biurowy. To on, w połączeniu z biurkiem, odgrywa ważną rolę w zapewnieniu nam wygodnej pracy. Źle wykonany, niestabilny, z brakiem regulacji i niewłaściwym podparciem dla pleców, stóp czy nawet ramion będzie wywoływał po kilku godzinach pracy bóle kręgosłupa, szyi i głowy. Pamiętajmy, by nie kupować fotela na oko, ale chwilę na nim posiedzieć, by upewnić się, że dobrze się na nim czujemy i że jest idealnie wygodny.